Jak przygotować plan zdrowych posiłków?


Myślisz o zmianie diety, w końcu chcesz się odżywiać zdrowo.

Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych pozwala nam chudnąć i żyć zdrowo. Warto stosować się do podstawowych zasad żywieniowych, dieta nisko węglowodanowa to dieta w której spożycie chleba, makaronu jest obniżone. W tym przypadku możemy także zastąpić pieczywo białe pieczywem pełnoziarnistym. Dzięki temu będziemy pozyskiwali jedzenie mniej przetworzone. W dobrej diecie nie może zabraknąć także warzyw i owoców, które dostarczają do naszego organizmu witamin, jednak należy uważać ponieważ niektóre owoce mogą zawierać duże ilości cukru. Powinieneś wypijać około półtora litra płynów dziennie, warto unikać alkoholu i słodkich napojów, takich jak lemoniady lub soki, ponieważ dostarczają dużo zbędnych kalorii. Pij raczej wodę lub niesłodzoną herbatę, można także rozcieńczyć soki woda. Ważne aby obniżyć spożycie składników nieporządnych. Wybierając dietę należy wybrać wariant niskotłuszczowy.

W przypadku nabiału, powinno to być około 200 do 250 gramów mleka lub produktów mlecznych i łącznie dwa plasterki sera dziennie.

Upewnij się, że wybierasz produkty jak najbardziej naturalne i bez dodatku cukru. Gotuj z niską zawartością tłuszczu, a więc na przykład na parze zamiast smażenia. Zamiast masła i innych tłuszczów zwierzęcych wybierz oleje roślinne, takie jak rzepakowy lub oliwa z oliwek. W miarę możliwości unikaj ukrytych tłuszczów w przetworzonej żywności, takiej jak słodycze, kiełbaski i gotowe produkty. Jeżeli jednak nie będziemy wiedzieli jak najlepiej przygotować dla nas odpowiedni plan diety można będzie zaczerpnąć pomocy dietetyka. Wiele osób które nie maja czasu gotować decyduje się także na zamawianie jedzenia z dowozem. Obecnie wiele firm gastronomicznych dostarcza jedzenie do naszego domu. Można zamówić także gotową dietę pudełkową, w skład może wchodzić trzy lub pięć posiłków przygotowanych na cały dzień. Oczywiście możemy zamówić dietę na wszystkie dni tygodnia. Trzeba poszukać firmy oferującej catering Bydgoszcz, która może zapewnić nam jedzenie do domu.