Karmienie dziecka piersią ma ogromne znaczenie


Karmienie piersią to podstawa odżywiania noworodków, ale ma o wiele więcej korzyści.

Jest to doskonały czas dla mamy i jej dziecka na powstawanie więzi. Dziecko czuje się w ten sposób bezpieczne i chronione, oraz kochane przez mamę. Karmienie piersią pomaga dziecku uspokoić się, złagodzić wszelkie formy stresu lub niepokoju, które może odczuwać, a karmienie może nawet pomóc dziecku zasnąć i zachować zdrowie. Karmienie piersią ma rzeczywiście wiele zalet, jeśli przebiega sprawnie i bez komplikacji. Niemniej jednak karmienie piersią często wiąże się z wyzwaniami, które mogą sprawić, że całe doświadczenie będzie stresujące. Kiedy twoje dziecko jest głodne, nie chcesz tracić cennego czasu na zwijanie koszulki i wystawianie piersi na świat. Lub na znalezienie dyskretnego miejsca, w którym możesz prywatnie odsłonić klatkę piersiową i nakarmić swoje dziecko. Odzież do karmienia jest stworzona, aby sprostać tej potrzebie w prosty sposób.

Wystarczy odpiąć zamek lub guzik, a czasami tylko rozchylić dwie zachodzące na siebie warstwy materiału, i już możesz karmić swoje dziecko piersią.

Większość ubrań do karmienia jest przeznaczona do noszenia nie tylko w okresie karmienia piersią, ale także w okresie ciąży. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ kupujesz kilka części garderoby i możesz je nosić naprawdę długo. Wraz z narodzinami dziecka świat przewraca się do góry nogami, więc ostatnią rzeczą, o którą chce się martwić młoda mama, są zakupy wielu nowych ubrań. Taka odzież jest naprawdę wszechstronna. Możesz kupić specjalne koszule nocne, bluzki czy sukienki do karmienia na chrzest, odpowiednie zarówno na okres ciąży, jak i na czas karmienia piersią. Eleganckie sukienki z pewnością przydadzą się na niejedną okazję. Czasami nie można nawet dostrzec różnicy między zwykłym ubraniem, a takim przeznaczonym specjalnie do karmienia piersią. Takie ubrania są dyskretne i zapewniają maksymalną prywatność karmiącej kobiecie. Jest to odzież szczególnie przydatna, kiedy karmisz piersią w miejscach publicznych.