Urządzaj swoją kuchnię funkcjonalnie i ze smakiem


Jeśli chcesz mieć ładną, urządzoną według najświeższych trendów kuchnię, to ten artykuł jest dla Ciebie. Wiadomo, że to, co modne, jest urządzone na styl nowoczesny.

No ale czym właśnie charakteryzuje się ten styl nowoczesny, mając na myśli projekty kuchni? Przede wszystkim funkcjonalność i estetyka. Ważne jest, by to, co wypełnia ściany kuchni stwarzało taki klimat, że będziemy chcieli w niej przesiadywać. Najnowszy trend przypada na projektowane z włoskim stylem wyspy w samym centrum pomieszczenia kuchennego. Szafki o ciemnych korpusach w połączeniu z jasnością lakierowanych frontów to coś, co obecnie jest na topie. Nie uwzględnia się do tego stylu chromowanych czy aluminiowych akcentów, za to blaty o sporej grubości, o naturalnej strukturze kamienia czy drewna i kolorystyce są jak najbardziej preferowane. Coraz częściej studia kuchenne wkraczają z projektami, gdzie główną rolę odgrywa oświetlenie. Jest to bardzo funkcjonalny, a zarazem dekoracyjny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Kuchnia to również odpowiednio dobrany do wystroju wnętrza zlewozmywak. Zlewozmywaki kompozytowe wykonane są z kwarcu, granitu lub innych materiałów zmieszanych z trwałą podstawą z żywicy akrylowej lub poliestrowej. Te zaprojektowane materiały są wyjątkowo trwałe i funkcjonalne, oraz odporne na plamy czy zarysowania.

Zlewozmywaki kompozytowe są zwykle nakrapiane kolorem. Kompozyt granitowy jest łatwy w pielęgnacji i oferuje wygląd kamienia w niższej cenie. Chociaż nie są tak drogie jak kamień lity, zlewozmywaki kompozytowe mogą być nadal drogie. Jeśli wybierzesz zlewozmywak zintegrowany z blatem, uszkodzenie zlewu wymagać będzie wymiany całego blatu. Trudno jednak pokonać piękno zlewu z litego kamienia. Niezwykle trwałe, zlewozmywaki granitowe są zwykle niedoceniane ze względu na dosyć wysoka cenę i duży ciężar. Aby zamontować w kuchni taki zlewozmywak, potrzebna jest odpowiednio wytrzymała szafka i blat. Wyjątkowa trwałość i gustowność są kluczowymi cechami granitu, wraz z długą żywotnością i odpornością na uszkodzenia przemawiają na korzyść takich zlewozmywaków.