Sprawdzone tonery do drukarek – jak je wybierać?


Uzupełnianie tuszy i tonerów zarówno w drukarkach biurowych, jak i domowych może dostarczyć wielu wyzwań nawet osobom, które znają się na wyborze tych akcesoriów.

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele możliwości związanych z tonerami i są nie tylko produkty oryginalne, polecane przez producentów, ale i zamienniki czy tzw. tonery refabrykowane. Jak je wybrać i dlaczego różnice między nimi nie są tak duże, by ułatwić klientom decyzję?

Dobre modele tonerów – czym się kierować?

Pierwszym wyborem tonera w przypadku osób niedoświadczonych i nieznających rynkowych możliwości są oczywiście oryginalne tonery do drukarek. Wyróżniają się one ścisłym dopasowaniem do posiadanego modelu drukarki i są produkowane przez tego samego producenta, co drukarka. Ten wybór wydaje się być idealnym, bo stanowi gwarancję najwyższej jakości i efektywnego drukowania przy pomocy oryginalnego tonera, ale oczywiście nie jest to wybór najtańszy. Tonery oryginalna mają swoją cenę i nierzadko potrafią zaskoczyć kosztami, jakie trzeba będzie na ich zakup poświęcić. Z tego powodu na rynku pojawiły się tańsze wersje tonerów. Są to zamienniki oraz tzw. tonery refabrykowane. Wszystkie trzy typy można dostać np. w sklepie https://druk-pol.pl i przy okazji dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zamienniki to w skrócie bardzo dobrej jakości, niemal identyczne z oryginałami produkty, które jednak zostały wytworzone przez firmy inne niż producent. Do wyboru jest w ich przypadku wiele opcji, a opinie na ich temat można bez problemu znaleźć w internecie, co ułatwi wybór i pozwoli oszczędzić pieniądze.

Osobnym typem są tonery refabrykowane, które powstają wskutek odzyskania używanego tonera i uzupełnienia go materiałem do drukowania. Są one najbardziej ekologiczne i często sięgają po nie osoby, którym na sercu leży zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i niedokładanie się do góry śmieci na wysypiskach. Tonery refabrykowane mogą być używane wielokrotnie, a technologia dosypywania do nich proszku drukującego jest dzisiaj tak rozwinięta, ze zapewnia wysoką jakość druku i idealne kolory.

Oryginały czy zamienniki?

Trudno powiedzieć jednoznacznie, czy lepiej wybrać toner oryginalny czy zamiennik. Z jednej strony mamy tu renomowaną markę i produkty wytwarzane pod jej skrzydłami, a z drugiej sprawdzonych producentów zamienników, którzy oferują o wiele lepszy ceny przy bardzo dobrej wydajności tonera. Osoby, które lubują się w markowych produktach i dla których znaczek jest ważny, z pewnością nie będą miały problemu z tym, żeby zapłacić więcej, za dobry brand. Z kolei Ci, którzy nie lubią przepłacać, bardzo często szybko przekonują się do tańszych zamienników czy tańszych i do tego bardziej ekologicznych tonerów refabrykowanych.

W tym przypadku decyzja uzależniona jest stricte od klienta i jego upodobań. Dobrym pomysłem może być wypróbowanie każdego z trzech rodzajów tonerów. Bardzo możliwe, że tylko samodzielne porównanie jakości druku oryginału, zamiennika i tonera refabrykowanego da pełny obraz korzyści, jakie wynikają z zastosowania każdego z nich.