Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych


Wiele osób na bieżąco śledzi kursy walut. Szczególnie zainteresowani są nimi nie tylko inwestorzy, ale kredytobiorcy importerzy i eksporterzy. Notowania pośrednio dotyczą jednak milionów ludzi, którzy robią e-zakupy, tankują, czy wybierają się na wakacje. Oto powody dla których warto korzystać z kantorów internetowych.

Taniej.

Dość istotna różnica w kwotach zakupu i sprzedaży poszczególnych jednostek monetarnych widoczna jest pomiędzy kantorem internetowym – dobrykantor.pl, a jego stacjonarnym odpowiednikiem i bankiem. Najdrożej waluty sprzedają te ostatnie, czyli oddziały bankowe. Tutaj spread, czyli różnica między ceną sprzedaży, a kupna jednej jednostki, sięgać może nawet 40 groszy. W sieci, wspomniany spread, wynosi zaledwie kilka groszy lub setnych gorsza. Zakup waluty online jest więc najtańszy. W przypadku dużej kwoty przewalutowania bądź regularnej wymiany, np. przy spłacie rat kredytowych, wymiana przez Internet daje nam łącznie sporą kwotą pieniędzy, które zostają w naszej kieszeni (a nie w banku). To oszczędność. Oferta serwisów wymiany online jest szeroka. Zapewniają one nie tylko dostęp do najpopularniejszych walut (dolar, euro, czy funt), ale i tych bardziej egzotycznych (kuna chorwacka, lir turecki). Są także idealnym sposobem na wzbogacenie się poprzez wykorzystanie możliwości rynku finansowego. Wahania kursów pozwalają na korzystny zakup, a następnie na późniejszą sprzedaż, która generuje zysk.

 

Bezpieczniej.

Drugą kwestia jest bezpieczeństwo. Kantory internetowe działają już ponad 10 lat. Prężnie się rozwijają i dbają zarówno o dane osobowe, jak i dane przekazywane w dokonywanych transakcjach swoich użytkowników. Strony są zabezpieczone protokołem SSL, który szyfruje połączenia i nie daje możliwości dostępu do nich osobom trzecim. Same kantory działają na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego i posiadają status MIP (Mała Instytucja Płatnicza). Wiele platform można także ocenić czytając wypowiedzi użytkowników, którzy chętnie dzielą się uwagami. Oczywiście warto także przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa samemu. Dotyczy to haseł, loginów, bezpiecznego sprzętu, z którego się logujemy. Dzięki tym wszystkim elementom mamy pewność, że korzystamy z bezpiecznego kantoru internetowego i nasze transakcje nie będą niczym zagrożone. Odpowiednie zabezpieczenia pozwalają na całkowicie bezstresową wymianę waluty, bez obawy o kradzież. Dlatego warto dokładnie sprawdzić historię danej instytucji: jak długo istnieje, jakie posiada opinie klientów, jak dana marka wygląda w mediach społecznościowych oraz czy jest prowadzona w jasny i przejrzysty sposób, o czy przeczytać możecie na tym portalu finansowym: podaj-dalej.info

 

Wygodniej.

W kantorach internetowych nie obowiązują godziny otwarci takie jak w placówkach stacjonarnych. Serwis działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Kursy są aktualizowane co 15 sekund. Z wszystkim jesteśmy więc na bieżąco. Transakcji dokonujemy w dogodnym dla nas momencie. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu, tułania się z gotówką po mieście. Nie będziemy w sytuacji, że w kantorze zabraknie danej waluty. Profil klienta jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Rejestracja i korzystanie z portalu jest darmowe. Przelewy w kraju są także bezpłatne, a poza granicami o wiele tańsze niż w bankach. Nie ma ukrytych kosztów.

Kantory internetowe posiadają także dodatkowe narzędzia, jak kalkulator walutowy czy automatyczne zlecenie. Konwerter umożliwia przeliczenie wybranych walut na podstawie aktualnych, średnich kursów. Może okazać się niezbędny w przypadku konieczności ustalenia wartości faktury wystawionej w obcej jednostce  lub w przeliczaniu waluty podczas wystawiania faktury dla zagranicznego kontrahenta. Dodatkowo istnieje możliwość obliczenia różnic kursowych powstałych podczas międzynarodowych transakcji. Dzięki niemu o wiele łatwiej i szybciej da się porównać, gdzie za dolary, euro, funty oraz inne pieniądze zapłacimy najmniej.

Automatyczne zlecenie natomiast, to proste dyspozycje, które składamy w swoim profilu, pozwalające na wykonanie transakcji w momencie, kiedy kurs osiągnie podaną przez nas wartość. Transakcja będzie wykonana automatycznie  kiedy warunki zostaną spełnione. To my mówimy kiedy i za jaką cenę e-kantor ma wymienić nasze pieniądze. Oszczędza to nasz czas i daje możliwość zakupu  np. dolara amerykańskiego  po najkorzystniejszych cenach na rynku.

 

Popularność kantorów internetowych cały czas rośnie. Korzystając z serwisu możemy wymieniać pieniądze gdziekolwiek się znajdujemy, o ile tylko mamy przy sobie smartfon i dostęp do Internetu. Transakcja przez Internet daje o wiele więcej możliwości. Wymienione jednostki można bowiem w każdym momencie przesłać znajomym, rodzinie, partnerowi biznesowemu bez wychodzenia z domu. Gdy już wiadomo gdzie warto kupić walutę, można przystąpić do działania!

Źródło: https://segurofinanse.pl/