Jak uzyskać preferencyjną pożyczkę dla firmy?


Przedsiębiorcy na pewnym etapie mogą potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki, może być to związane z różnego rodzaju inwestycjami, planami na przyszłość.

Czasem także firma znajduje się w złej sytuacji finansowej, potrzebujemy pożyczki na działalność bieżącą. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż obecnie niektóre firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, mogą cierpieć ze względu na zatrzymanie działalności względu na koronowirus. Niekiedy problemy finansowe mogą trwać miesiącami.

Jak uzyskać preferencyjną pożyczkę dla firmy?

Pożyczki dla firm zalegających z płatnościami

Oczywiście banki oraz różne instytucje finansowe zdają sobie sprawę z tego iż niektóre firmy znajdują się w złej sytuacji finansowej, dlatego też ułatwiają pozyskanie kredytów oraz pożyczek. W tym przypadku nie będą oczywiście wymagane dokumenty związane z informacją o niezaleganiu ze składkami do Urzędu Skarbowego czy zakładu ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu firmy które mają tego rodzaju zobowiązania będą mogły uzyskać finansowanie. W przypadku jeżeli są to zobowiązania do kilkudziesięciu tysięcy często wystarczy opisać w oświadczeniu kwotę, następnie pożyczkodawca przeleje je bezpośrednio do określonego urzędu.

Oczywiście pożyczki dla firm powinny być w pewien sposób zabezpieczone, bank powinien mieć pewność iż firma będzie nadal prowadziła działalność. Zatem niekiedy możemy przedstawić przykładowy biznesplan, różnego rodzaju plany restrukturyzacyjne które będą świadczyły o tym iż w przyszłości będziemy mogli spłacać kredyty. Naturalnie należy przedstawić także różnego rodzaju dokumenty związane przykładowo z naszym obrotem w roku poprzednim, dzięki czemu bank będzie mógł podjąć decyzję o przyznaniu kredytu.

Naturalnie po otrzymaniu pozytywnej opinii będziemy mogli otrzymać pieniądze na konto, w przypadku kredytów celowych mogą być to pieniądze które zostaną przeznaczone od razu na zakupy różnych maszyn i urządzeń. Wiele firm które ubiega się o kredyt z pewnością chcą jak najszybciej zakupić wyposażenie które pozwoli im na rozwinięcie działalności Oczywiście możemy znaleźć wiele różnych instytucji finansowych które oferują bardzo atrakcyjne pożyczki dla firm rzeszów jest miastem w którym znajdziemy z pewnością odpowiednie oferty.