Znane gry karciane – jakie kupić na prezent?


Wśród gier karcianych możemy wyróżnić gry przeznaczone dla całej rodziny, jak również gry przeznaczone dla graczy dorosłych. Istnieje cała mas różnych gier w karty. Ponadto bardzo często w różnych regionach Polski znane są gry, w które w innej części naszego kraju nie są znane.

Wśród gier karcianych, które są typowo przeznaczone dla dzieci możemy wyróżnić grę w piotrusia. Gra ta jest przeznaczona głównie dla młodszych dzieci, które uczęszczają jeszcze do szkoły podstawowej. Karty do gry w piotrusia są bardzo kolorowe i przyciągają uwagę dziecka. Co więcej oznaczenia na poszczególnych kartach są bardzo duże i czytelne dla każdego dziecka.

Kolejnym przykładem gry karcianej, w którą z chęcią grają najmłodsi jest gra w makao. Jest to prosta gra karciana, w której ważne jest wykazywanie się refleksem, ponieważ kiedy w naszych rękach zostanie tylko jedna karta konieczne jest wypowiedzenia hasła „mako”, a kiedy pozbywamy się z tali ostatniej karty trzeba koniecznie powiedzieć „po makale”. Bark wymaganych haseł oznacza, że musimy wziąć z tali karne karty.

Gra w Uno

Gra w uno stała się w Polsce popularna na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Jest to gra karciana, która została stworzona i wymyślona w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a do Polski przywędrował w latach dziewięćdziesiątych. Do gry w uno potrzebna jest specjalna talia kart. Jeżeli w grze zamierza uczestniczyć czterech graczy to konieczne jest posiadanie dwóch lub więcej tali. Maksymalna liczba graczy, którzy mogą zasiąść do gry w uno wynosi czterech, najmniej może grać dwóch graczy. Jeżeli na grę zdecyduje się zaledwie dwóch graczy to wówczas gra jest nudna i nieciekawa, i dlatego też preferowany jest udział większej liczby osób. Gra w uno wymaga ogromnego skupienie i refleksu. Niejednokrotnie bowiem trzeba się przerzucać kartami, a osoba, która prześpi swoją kolejkę traci ją oraz punkty. W grze w uno zwycięzca zostaje ten z graczy, który zdobędzie jak najmniejszą liczbę punktów. Karne punkty są naliczane za każda kartę, która zostanie w tali kart po tym, jak któryś z graczy zakończy grę. Warto sprawdzić na stronie zakupomat.net jak jest szeroki wybór gier karcianych dla dzieci.

Polecamy również tekst o: Puzzle i gry typu mmorpg – gdzie kupimy?