Jak dobrać optymalne wyposażenie do biura?


Pracownicy biurowi powinni zwracać szczególną uwagę na pozycję, jaką zajmują przy biurku podczas pracy, dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego krzesła.

Obecnie producenci mogą zaoferować modele, które będą posiadały wiele opcji związanych z regulacją. Dzięki temu dostosowujemy krzesło do wzrostu, zapewniamy odpowiednie podparcie plecom, dzięki czemu możemy przyjąć ergonomiczną postawę podczas wielu godzin pracy przy biurku.

Jak dobrać optymalne wyposażenie do biura?

Czym powinno charakteryzować się krzesło biurowe?

Krzesło biurowe powinno być dobrane nie tylko do wzrostu pracownika, ale także do wysokości blatu biurka, przy którym pracujemy. Możemy ustalić wysokość podparcia ramion, w tym przypadku może być to wysokość wysuwanej półki, na której znajduje się mysz oraz klawiatura. W przypadku innego rodzaju pracy, przykładowo jeżeli pracujemy na laptopie, który stoi na biurku, wówczas w niektórych przypadkach dobrym pomysłem może być rezygnacja z podparcia łokci. W tym przypadku możemy ustalić naszą pozycję bliżej biurka, wsunąć krzesło głębiej, natomiast ręce podpieramy o blat. Należy zwrócić uwagę na przyjęcie odpowiedniej pozycji, która będzie zapewniała komfort, sprawi że nasze plecy i ramiona nie będą się męczyły podczas kilku godzin pracy przy komputerze.

W zależności od charakteru stanowiska pracy, dobrym pomysłem może być zakup głębszego czy też szerszego biurka, które zapewni możliwość łatwiejszego ustawienia monitora komputerowego, oddalenie od twarzy pracownika. Podobnie musimy zwrócić uwagę także na wysokość łokci, jeżeli pracujemy przy komputerze, wówczas krzesło powinno posiadać regulowane podłokietniki, które dopasujemy do naszego wzrostu oraz do wysokości biurka. Kolejnym elementem będzie oparcie, które powinno posiadać odpowiedni profil, dodatkowo dobrym pomysłem jest wybranie oparcia regulowanego do przodu oraz do tyłu. W ten sposób dopasujemy łatwiej krzesło do wzrostu, jak również zapewnimy lepsze podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Odpowiednio dobrane meble biurowe zapewnią komfort na danym stanowisku pracy. Warto wybierać krzesła, które posiadają jak najwięcej możliwości regulacji, dopasowane są do wzrostu oraz wagi użytkownika. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość podstawy, rodzaj wykorzystanych kółek.