Papier to ekologiczna alternatywa dla plastiku


Ostatnio konsumenci stali się bardziej świadomi negatywnego wpływu plastikowych słomek na nasze oceany i drogi wodne. Wybór słomek papierowych to robienie tego, co jest odpowiednie dla środowiska.

Plastikowe słomki, choć są bardzo wygodne i niedrogie, nie nadają się do recyklingu i rozkładają się setki lat oraz są szkodliwe dla ryb i zwierząt, żyjących w rzekach, morzach czy oceanach. Wybierz papierowe słomki i powiedz tak czystszej ziemi, oceanowi i środowisku. Jeden mały krok, który możesz zrobić, aby zachować nasz świat czystszy dla następnej generacji, to wybór słomek ekologicznych oraz wielokrotnego użytku, zamiast słomek z plastiku. Korzystamy ze słomek dużo i często, czy to w barze, kawiarni czy w restauracji lub w domu. Każdego roku używamy i wyrzucamy wiele milionów słomek.

Niektórzy eksperci uważają, że dziennie jest to 500 milionów słomek rocznie. Niezależnie od tego, jest to wiele plastikowych słomek, które właśnie zostały wyrzucone i dostają się do oceanów, i to jest ogromny problem, ponieważ plastikowe słomki nie podlegają recyklingowi oraz nie są biodegradowalne.

Tylko około 1% plastikowych słomek można poddać recyklingowi. Jednak słomki papierowe szybko i łatwo ulegają biodegradacji w czasie krótszym niż 1 rok, można je również poddać recyklingowi. Wybierz eko słomki papierowe, jest to przyjazna dla ziemi alternatywa. Ze względu na ich mały i lekki rozmiar plastikowych słomek nie można poddawać recyklingowi. Plastikowe odpady trafiają na wysypisko śmieci lub trafią do oceanów, gdzie ich rozkład może potrwać nawet dwieście lat, przez co plastikowe słomki są szkodliwe dla życia morskiego. Słomki papierowe mogą być Twoją codzienną alternatywą dla plastiku, ponieważ jest to właściwe rozwiązanie dla naszego środowiska. Weź udział w ochronie naszych oceanów, rzek i życia morskiego, które tam mieszkają, wybierając papierowe słomki. Jeśli jesteś firmą, która chce zmienić plastik na papier, nie wahaj się, ale weź udział w ochronie środowiska.