Herbicydy to środki które pozwalają na skuteczne zwalczanie chwastów.
W tym przypadku posiadają one substancje aktywne które mogą osłabiać procesy które naturalnie zachodzą w roślinach. Mogą być to przykładowo procesy związane z fotosyntezą, herbicyd spowoduje, iż roślina przestanie się prawidłowo rozwijać. Chwast osiągnie mniejszą wysokość, nie będzie konkurowała z roślinami uprawnymi o słońce czy też wodę. Daje to możliwość uzyskania wyższych plonów.
Usuwanie chwastów z wykorzystaniem herbicydów
Herbicydy często posiadają specjalne substancje czynne, które będą odpowiadały za spowolnienie wzrostu roślin. Oczywiście możemy zastosować je w okresie wiosennym kiedy rośliny zaczynają wychodzić spod gleby, herbicydy mogą działać przykładowo na nasionach, które uaktywniają się w okresie wiosennym. Dostępne są herbicydy, które działają także na układ korzenny oraz liście. W zależności od rodzajów chwastów będziemy mogli wybrać odpowiedni środek przeznaczony dla usuwania niepożądanych roślin w określonym rodzaju upraw.
Bardzo ważny jest sposób rozpylenia herbicydów, należy pamiętać, iż w przypadku kiedy panuje wysoka temperatura na zewnątrz, herbicydy mogą szybko parować. W przypadku kiedy stosujemy herbicydy nalistne, które mają wchłonąć się do środka, wówczas z pewnością szybkie parowanie będzie bardzo niekorzystne. Dlatego też wybieramy pogodę umiarkowaną, bezpieczną, aby herbicydy nie zostały rozwiane. Dodatkowo czynnikiem niesprzyjającym mogą być opady deszczu które mogą zmyć z rośliny herbicyd. W przypadku kiedy chcemy pozbyć się chwastów w ogrodzie możemy wykorzystać oprysk ręczny, w przypadku chwastów na terenach rolniczych będziemy wykorzystywali specjalne opryskiwacze podłączone do ciągnika. Stosując herbicyd powinniśmy przeczytać dokładnie instrukcję, dowiedzieć się jak należy rozcieńczyć go z wodą.
W uprawach kukurydzy dużą skuteczność wykazuje herbicyd Metodus, możemy zakupić go na stronie https://innvigo.com/metodus-650-wg/. Jest to herbicyd, który działa skutecznie na młode chwasty dwuliścienne, które często występują w uprawach kukurydzy. Mogą zatrzymać rozwój chwastów, dzięki czemu można liczyć na duże zwiększenie plonów.