Jaki laptop do 2000 zł wybrać?


Choć laptop do 2000 zł jest dla wielu osób pojęciem nierealnym, to w praktyce nie tak trudno znaleźć go w dobrym komisie z elektroniką. Choć w Polsce wciąż pokutuje przekonanie, iż sprzęt używany nie zasługuje na uwagę wymagającego użytkownika, pojawia się coraz więcej znawców i pasjonatów, którzy potwierdzają, iż elektronika z drugiej ręki może być tak samo dobra, a nawet lepsza od asortymentu marketów. Jest to możliwe dlatego, iż koszt wyprodukowania, zareklamowania i rozdystrybuowania nowego laptopa średniej jakości zawsze będzie o wiele wyższy niż wykonanie remontu oraz odsprzedanie sprzętu stworzonego z dobrych komponentów. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na to, jaki laptop do 2000 wybrać, musisz oswoić się z myślą, że najlepszą opcją w tym przedziale cenowym jest właśnie elektronika używana.

Dlaczego warto wybrać używany laptop do 2000 zł?

Odpowiedź na to pytanie została już częściowo udzielona powyżej, jednak wyjaśnijmy sobie to zagadnienie dokładniej. Aby mieć świadomość wszystkich głównych kosztów, które ponosi producent elektroniki prześledźmy najważniejsze etapy powstawania i sprzedaży laptopów. Pierwszym krokiem do tego, aby sprzęt w ogóle mógł powstać jest sprowadzenie surowców mineralnych do fabryki, aby specjaliści mogli przetworzyć je na procesory i inne ważne komponenty. Kolejno producent ponosi pełen koszt pracy maszyn i ludzi podczas wytwarzania docelowego produktu.

Kiedy laptop jest gotowy na korporację produkującą elektronikę spada również koszt testowania sprzętu, a także zdobywania licencji dystrybutorskiej w różnych regionach świata. Inne parametry musi mieć bowiem laptop sprzedawany w Azji, a inne ten, który będzie przekazywany marketom w Unii Europejskiej. Jeżeli uda się przeprowadzić etap testowy, producent musi zdecydować się na pełnoskalową produkcję laptopów, a później również na ich transport i dystrybucję do krajów docelowych. Oprócz tego pozostają również koszty tj. jak opłaty celne oraz marketingowe. Przy takich warunkach trudno byłoby zatem wyprodukować dobrze działający, nowy laptop do 2000 zł. Problem ten znika, jeśli decydujemy się na używaną elektronikę.

Firmy, które nie parają się bezpośrednio produkcją sprzętu technologicznego, a jedynie odsprzedają używane produkty są o wiele lepiej dostosowane do sprzedawania artykułów dobrej jakości w niskiej cenie. Większość komisów, gdzie znajdziemy laptop do 2000 zł odkupuje bowiem dobrze zachowany sprzęt np. od firm, w których na danym sprzęcie pracowano od kilku miesięcy do maksymalnie 2-3 lat w celach służbowych. Tego rodzaju komputery są w bardzo dobrym stanie, dlatego koszt ich remontu i czyszczenia jest zwykle symboliczny. W związku z tym komis jest w stanie sprzedać odbiorcy końcowemu laptop do 2000 zł i jeszcze na tym zarobić.

Laptop do 2000 zł a ekologia

Oprócz zalet związanych z oszczędnością w laptop za 2000 zł warto zainwestować także z innego powodu. Jak już wiesz, tak tani sprzęt elektroniczny to zwykle komputer używany, a więc taki, który uratowaliśmy przed utylizacją. Co roku na całym świecie ludzie produkują miliony ton elektrośmieci, co bardzo negatywnie wpływa na środowisko. Na wysypiskach znajdują się również sprzęty, które są zupełnie lub częściowo sprawne, ale po prostu znudziły się ich pierwotnym właścicielom.

Jeśli żyjesz zgodnie z trendami ekologicznymi kupując laptop do 2000 zł pozostaniesz jak najbardziej spójny ze swoimi ideałami. Nie dość, że zaoszczędzisz własne, ciężko zarobione środki, to jeszcze przyczynisz się do ograniczenia procesu degradacji środowiska naturalnego. Chcąc zwiększyć szansę na zieloną rewolucję możesz ideą zakupu używanej elektroniki zarazić również swoich znajomych. Być może masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy dotychczas kupowali każdą nową wersję swojego ulubionego laptopa czy telefonu, a pod Twoim wpływem zmienią swoje konsumpcjonistyczne nawyki i również przyłączą się do ratowania świata? Nie zwlekaj i sprawdź, czy laptop do 2000 zł z komisu rzeczywiście jest lepszy od większości nowych urządzeń w tym przedziale cenowym.