Jak rzucić palenie na dobre?


Palenie to nawyk, który niektórzy ludzie nabierają na chwilę, ale trzymają się go przez lata i nigdy nie nauczą się, jak rzucić.

Niektórzy ludzie po prostu łapią się z paleniem, a teraz tracą na to mnóstwo pieniędzy i czasu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rzucić palenie, wskazówki zawarte w tym artykule są dla Ciebie.Jeśli zdecydowałeś się rzucić palenie, przygotuj się psychicznie na to, co Cię czeka. Postaraj się skupić na tym, że możesz przestać i że nie jest to niemożliwy sen. Ustaw oficjalną „datę zakończenia”, a nawet rozważ dodanie jej do swojego kalendarza. Przyjmując tak pozytywne podejście, Twoje szanse na rzucenie palenia wzrosną.Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wypróbuj nowe e-papierosy. Litera „e” oznacza elektronikę i są to w zasadzie papierosy wolne od nikotyny, które dokładnie odtwarzają proces faktycznego robienia sobie przerwy na papierosa. Te „papierosy” faktycznie wydzielają mgiełkę, którą wdychasz, ale bez szkodliwych skutków ubocznych nikotyny.Jeśli palisz jako sposób na kontrolowanie stresu, będziesz chciał mieć gotowe inne techniki radzenia sobie ze stresem, gdy zdecydujesz się rzucić palenie. Trzymaj się z dala od sytuacji, które mogą Cię stresować przez kilka pierwszych tygodni po rzuceniu palenia. Możesz także radzić sobie ze stresem poprzez jogę, medytację lub masaż.Niezwykle ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed rzuceniem palenia. Ta osoba może udzielić ci porady na temat najlepszych metod rzucania palenia. Ponadto może zapewnić Ci dodatkowe wsparcie w Twojej podróży. Obie te rzeczy znacznie zwiększają Twoje szanse na rzucenie palenia na dobre.Zapisz z wyprzedzeniem, dlaczego rzucasz, i miej tę listę pod ręką. Kiedy dopadnie cię to pragnienie, poszukaj motywacji na swojej liście. Zrozumienie z wyprzedzeniem, dlaczego rzucenie palenia jest dla Ciebie ważne, pomoże Ci skupić się na chwilach słabości, a nawet może pomóc Ci wrócić na właściwe tory, jeśli się pomylisz.Zrób listę zdrowych rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić stres, niepokój lub frustrację. Jak rzucić palenie na dobre?

Dla wielu osób palenie jest sposobem na złagodzenie stresu.

Twoja lista może pomóc Ci znaleźć lepszy, zdrowszy sposób radzenia sobie z negatywnymi uczuciami, tak aby nie odczuwać pokusy palenia, gdy masz zły dzień.Ustalenie ustalonej daty, kiedy chcesz skończyć z paleniem, może dać ci coś, na czym możesz się skupić. Terminy często ułatwiają wykonanie zadania, a rzucenie palenia nie różni się od tego. Jeśli powiesz sobie, że musisz rzucić palenie w określonym terminie, włożysz w to większy wysiłek.Rzuć palenie z kumplem. Posiadanie kogoś, z kim możesz współczuć i świętować, sprawi, że Twój sukces będzie jeszcze słodszy. Wybierz znajomego, krewnego lub współpracownika, który również chce zrezygnować lub połączyć się w parę z kimś na forum pomocy technicznej online. Posiadanie kogoś po twojej stronie znacznie ułatwi tolerowanie tego procesu i pomoże ci zachować odpowiedzialność.Powinieneś upewnić się, że masz odpowiedni system nagród za tak trudne zadanie. Będziesz chciał wynagrodzić sobie przynajmniej pierwsze trzy dni rzucenia palenia i pierwsze dwa tygodnie. Następnie comiesięczne kamienie milowe są warte świętowania, dopóki nie osiągniesz rocznego znaku. Możesz również wybrać nagrodę na podstawie czasu, który upłynął, dzięki czemu sukces jest o wiele słodszy.Teraz, gdy masz już dużą wiedzę o tym, jak rzucić palenie, powinieneś spojrzeć z innej perspektywy na to, jak rzucić palenie. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, które pomogą Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i płuca przed paleniem do końca życia.