Jak najlepiej wykorzystać życie dzięki częstym atakom paniki


Ataki paniki mogą powodować duży dyskomfort i strach, gdy jesteś w ich trakcie.

Dlatego musisz mieć system radzenia sobie z nimi i właśnie w tym może pomóc ten artykuł. Oto kilka mocnych, skutecznych sposobów, które pomogą Ci poradzić sobie z atakami paniki.Spożywanie wielu małych posiłków dziennie może w rzeczywistości pomóc w powstrzymaniu ataków paniki. Twoje ciało będzie wrażliwe na wszelkiego rodzaju zakłócenia, więc powstrzymanie się od uczucia głodu zapewni, że będziesz zadowolony i nie będziesz szukał posiłku. To także świetny sposób na utrzymanie wagi na dobrym poziomie.Możesz złagodzić objawy ataku paniki, zwracając uwagę na swój szybki oddech podczas ataku i zastanawiając się, jak go spowolnić. Niezwykle ważne jest kontrolowanie wzorców oddychania podczas ataku paniki, ponieważ może to pomóc w zmniejszeniu nasilenia. Skoncentruj się na robieniu głębokich oddechów, aby odzyskać kontrolę nad oddechem.Niektórzy ludzie doświadczają ataków paniki podczas jazdy lub jazdy samochodem. Jeśli tak się stanie, uchylimy nieco szyby w samochodzie, by na twarzy zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli jest lato, włącz trochę klimatyzację, co powinno ochłodzić twoją głowę i ukoić nerwy. Jeśli lecisz, otwórz całkowicie górny wentylator, aby się ochłodzić i uspokoić.Kiedy masz atak paniki, powinieneś spróbować wykonać czynność, której normalnie nie wykonałaby osoba ogarnięta strachem, zwłaszcza jeśli może sprawić, że poczujesz się jak szef w swojej sytuacji. Kiedy ukończysz go pomyślnie, świętuj dla siebie i zauważ, jak niesamowity jesteś!Stań się osobą, którą musisz być, aby pokonać ataki paniki. Jeśli chcesz być osobą pewną siebie, wyobraź sobie, że tak. Jeśli chcesz mieć większą kontrolę w swoim życiu, UWIERZ, że masz pełną kontrolę. Za każdym razem, gdy czujesz, że jest odwrotnie, przestań robić to, co robisz, oczyść swój umysł ze złych myśli i pamiętaj, że jesteś osobą, którą chcesz być.Kiedy masz atak paniki, zastanów się, dlaczego go masz. Jak najlepiej wykorzystać życie dzięki częstym atakom paniki

Co jadłeś dzisiaj? Z kim spędzałeś czas? O czym myślałeś tuż przed tym, jak to się stało? Gdy poczujesz się lepiej, spróbuj zapisać wszystko, co mogło wpłynąć na twój stan umysłu i doprowadzić do ataku paniki, a następnie zawęź powody.Kiedy odczuwasz lekki niepokój, ważne jest, abyś nie siadał.

Kiedy siadasz, odprężasz swój umysł, co pozwoli mu skupić się na tym, czego się boisz. Staraj się poruszać swoim ciałem. Pozwoli ci to w pewien sposób zająć umysł.Wiele osób cierpiących na ataki paniki lub zaburzenia paniki znajduje ulgę dzięki terapii poznawczo-behawioralnej. W rzeczywistości badania pokazują, że aż 80% pacjentów otrzymuje znaczną ulgę w objawach w wyniku strategii, których uczą się dzięki tej technice. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zrozumieć przyczynę ataków i uczy sposobów na zmianę lub wyeliminowanie negatywnych zachowań i procesów myślowych, które prowadzą do ataków.Zatrzymaj negatywny dialog. Negatywne dialogi to jedna z rzeczy, które mogą wywołać atak paniki. Jednym z powodów, dla których panika się utrzymuje, jest sposób, w jaki rozmawiasz ze sobą. Zamiast skupiać się na swoim strachu, naucz się wystrzegać strachu. Powiedz sobie, że masz kontrolę i nie pozwolisz, by atak paniki cię pochłonął. Mów do siebie w relaksujący, kojący sposób i pamiętaj, że panika minie.Ataki paniki mogą być niewygodne, ale kiedy wiesz, jak sobie z nimi radzić, mogą być nieco łatwiejsze do opanowania. Skorzystaj z tych wskazówek, aby pomóc Ci przejść przez następny atak i dowiedzieć się, które metody działają najlepiej, abyś mógł ich używać, gdy ich potrzebujesz.