Pierwsze kroki z kredytem hipotecznym


W życiu każdego człowieka pojawia się pewnego dnia chęć usamodzielnienia się i wyprowadzenia od rodziców.

Jednym z najważniejszych elementów dorosłości jest własne mieszkanie. W dzisiejszych czasach trudno jednak zakupić nieruchomość. Większość ludzi nie ma wystarczających środków finansowych na zakup mieszkania, jedynym wyjściem dla nich jest kredyt hipoteczny. Czym jest kredyt hipoteczny? Jest to kredyt długoterminowy, który pozyskujemy od banku. Jako że w grę wchodzą bardzo duże sumy pieniędzy, nieruchomość stanowi zabezpieczenie kredytowe. Co to oznacza? Jeśli kredytobiorca X przestanie spłacać raty kredytu, bank może zabezpieczyć swoje finanse poprzez komorniczą interwencję wymierzoną w mieszkanie. Informacja o hipotece jest wpisana do księgi wieczystej. Nieruchomość przestaje być hipoteką z chwilą spłacenia całego kredytu.

Pierwsze kroki z kredytem hipotecznym

Czy każdy człowiek może wziąć kredyt hipoteczny?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest niestety negatywna. Bank dokładnie prześwietla naszą sytuację finansową, w tym bada historię kredytową. Jeśli w przeszłości mieliśmy problemy z płacenie na czas rat, jest bardzo prawdopodobne, że bank nie udzieli nam kredytu. Większą szansę na pozyskanie środków finansowych od banku mają ludzie o stabilnej sytuacji zawodowej – innymi słowy, długi staż pracy i w miarę porządne zarobki stanowią mocną przesłankę do uznania nas za wiarygodnych kredytobiorców. Warto także wspomnieć, że jeśli wartość mieszkania będzie przekraczała proponowaną przez bank sumę, nie uzyskamy kredytu. Co więcej, musimy sfinansować sami część zakupu nieruchomości (zazwyczaj dwadzieścia procent ceny).

Zainteresowanych problematyką omawianą w tym tekście zapraszamy na do zapoznania się z ofertą niezależnego eksperta finansowego: kredyt hipoteczny Kraków. Doradca finansowy pomoże Państwu przejść przez trudną procedurę pozyskiwania kredytu.