Profesjonalny serwis Volvo


Utrzymanie ciężkich maszyn do robót ziemnych jest czymś, co należy zrobić, aby zapobiec poważnym problemom i przestojom w pracy.

Ostatnią rzeczą, której chcesz na miejscu pracy, jest niedziałający czy wadliwy sprzęt. Niewłaściwa konserwacja skróci żywotność maszyn, spowoduje częste ich awarie, będzie wymagała kosztownych napraw i spowolni wykonywanie zaplanowanych zadań. Ponadto pracownicy wielu firm co roku giną w wyniku wypadków z udziałem ciężkich maszyn, często spowodowanych przez niekonserwowany sprzęt i niewłaściwe szkolenie operatorów. Regularna konserwacja i serwisowanie maszyn budowlanych może pomóc w zapobieganiu obrażeniom i śmierci osób pracujących w ich pobliżu. Wszystkie ruchome części maszyny ostatecznie ulegną awarii, jeśli nie zostaną nasmarowane. Bez odpowiedniego smarowania części będą powodować nadmierne tarcie, a to tarcie może powodować poważne zużycie maszyny. Profesjonalny serwis Volvo

W wyniku tego pogorszenia żywotność ruchomych części ulegnie drastycznemu skróceniu.

Aby uniknąć tego powolnego niszczenia, maszyny do robót ziemnych powinny być odpowiednio konserwowane, a wszystkie części ruchome dobrze nasmarowane. Kolejnym sposobem dotyczącym prawidłowej konserwacji maszyn do robót ziemnych jest upewnienie się, że pozostają one tak czyste, jak to możliwe. Brud, ziemia i gruz mogą uszkodzić jedną lub więcej delikatnych części ciężkiego sprzętu, co może wymagać kosztownych napraw w przyszłości. Części maszyn do robót ziemnych są wyposażone w specjalne uszczelnienia i filtry zaprojektowane w celu utrzymania brudu z dala od wrażliwych obszarów. Jeśli uszczelnienie pęknie lub ulegnie zniszczeniu, nie zapewni odpowiedniej ochrony maszyny, ale naprawa silników volvo poradzi sobie z wieloma takimi problemami. Filtry zatkane nadmiarem brudu i kurzu nie będą prawidłowo wykonywać swojej pracy. Nawet kabina maszyny zawiera wiele delikatnych elementów wyposażenia, które ulegną awarii w przypadku zanieczyszczenia, dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Uszkodzone uszczelki należy natychmiast naprawić. Odpowietrzniki należy utrzymywać w czystości. Wszystkie filtry należy regularnie sprawdzać i wymieniać, gdy ulegną zabrudzeniu lub zatkaniu.