Nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej


Osoby które poszukują małego przydomowego basenu mogą zwrócić uwagę na gotowe baseny ze stali nierdzewnej.

W tym przypadku dostarczany jest na miejsce cały basen przykładowo może mieć wymiary 10×4 m, który w całości zostanie umieszczony na przygotowanym odpowiednio wcześniej miejscu. Oczywiście jest to bardzo interesujące rozwiązanie, dodatkowo basen może posiadać także prysznic, różnego rodzaju dodatki, przykładowo dysze masujące. Z pewnością jest to dość szybki sposób, aby stworzyć przydomowy basen, dlatego obecnie coraz częściej korzystamy z tego rodzaju rozwiązań.

Nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej

Jak działa system oczyszczania wody?

Oczywiście należy zadbać o to aby woda w basenie była czysta, wolna od zanieczyszczeń, w tym przypadku wykorzystuje się specjalne systemy filtracji. Każdy basen może posiadać pompę, która będzie odpowiedzialna za dostarczanie wody, a także doprowadzenie wody oczyszczonej. Naturalnie należy wykorzystać odpowiedni filtr lub też kilka filtrów, które będą odpowiedzialne za oczyszczanie wody, która może przelewać się z basenu. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala na czyszczenie wody z osadu na bieżąco, woda która przelewa się, zabiera ze sobą zanieczyszczenia, które następnie dostają się do systemu filtracyjnego.

W tym przypadku może być zastosowana także rynna przelewowa, jest to przykładowo kratka, która biegnie po krawędzi basenu, następnie woda przekazywana jest do zbiornika przelewowego. Po osiągnięciu zakładanego poziomu woda jest filtrowana oraz w końcowej fazie powraca do basenu. W innym przypadku można także zastosować rozwiązanie kiedy nadmiar wody która wylewa się z basenu zostaje przekazana do ścieków. Stosuje się wiele rozwiązań które posłużą oczyszczaniu wody, usuwaniu bakterii, będę oto różne dodatki, należy oczywiście zwrócić uwagę na dezynfekcję wody która znajduje się w basenie. Dodatkowo stosuje się urządzenia, które regulują pH wody. Oczywiście nie możemy dopuścić do wzrostu glonów, dlatego często stosowana jest sterylizacja wody przykładowo z wykorzystaniem promieni UV.

Możemy także zamówić basen z systemem przeciwprądu, W tym przypadku w basenie tworzony jest prąd, który powoduje iż możemy płynąć w miejscu, dzięki temu rozmiary basenu na naszej posesji nie muszą być zbyt duże. Prąd powoduje iż pływak będzie poruszał się w miejscu lub też z niewielką prędkością do przodu lub też do tyłu, dzięki czemu nawet mały basen pozwoli na trening jak w dużym basenie olimpijskim.