Oszczędności finansowe można uzyskać wybierając samochód elektryczny


Inteligentne ładowanie to bezpieczny i wygodny sposób ładowania pojazdu elektrycznego w czasie, gdy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest mniejsze, na przykład w nocy lub gdy w sieci jest dużo energii odnawialnej.

Ładowanie poza godzinami szczytu nie tylko zmniejsza koszty dla kierowców pojazdów elektrycznych dzięki niższym stawkom za energię, ale także pomaga zapobiegać niepożądanym okresom wysokiego zapotrzebowania na energię elektryczną z sieci.

Oszczędności finansowe można uzyskać wybierając samochód elektryczny

Jak efektywnie używać ładowarek do samochodów elektrycznych

Chociaż możesz użyć zwykłego gniazda ze stykami, jest ono znacznie wolniejsze niż dedykowany punkt ładowania i może wymagać prowadzenia kabli do ładowania z wnętrza domu. Ze względów bezpieczeństwa nie należy używać przedłużaczy do ładowania pojazdów elektrycznych. Koszty ładowania samochodu elektrycznego będą zależeć od modelu posiadanego pojazdu i wielkości jego akumulatora. Hybrydy plug-in kosztują mniej, ponieważ mają mniejsze akumulatory, ale należy również wziąć pod uwagę wyższy koszt benzyny lub oleju napędowego wymaganego do silnika tego pojazdu. Koszt benzyny i oleju napędowego będzie się różnić w zależności od tego, jak często samochód jest ładowany i napędzany na zasilaniu akumulatorowym.

Możesz zwiększyć zasięg swojego pojazdu elektrycznego, stosując techniki ekologicznej jazdy i pracując z funkcjami pojazdu. Przewiduj drogę przed Tobą, aby uniknąć gwałtownego przyspieszania i hamowania, a także uważaj na prędkość pojazdu. Zastanów się, w jaki sposób korzystasz z ogrzewania i klimatyzacji, na przykład wstępnie podgrzej samochód, gdy jest podłączony, aby uniknąć zużywania energii z akumulatora na początku podróży.

Obecnie coraz więcej osób wybiera ładowarki do samochodów elektrycznych do zastosowania w domu, aby ładować wygodnie samochód w garażu czy na podjeździe. Inteligentny punkt ładowania będzie miał interfejs lub aplikację, która umożliwia ustawienie czasu ładowania pojazdu elektrycznego. Może to być oparte na godzinach poza szczytem lub gdy w sieci znajduje się duża ilość energii odnawialnej. Niektóre pojazdy elektryczne mają również dostępną funkcję planowania ładowania poza godzinami szczytu.