Nowoczesne sposoby identyfikacji obiektów


Nowe technologie obecnie coraz bardziej ułatwiają wiele codziennych spraw, telefon komórkowy stał się obecnie komputerem, aparatem fotograficznym, posiada on bardzo wiele ciekawych funkcji.

Ciekawą aplikacją jest Google Lens, jest to aplikacja mobilna, która pozwala za pomocą obrazu uzyskać informacje o danym obiekcie. W tym przypadku możemy wykonać zdjęcie za pomocą naszego telefonu komórkowego, następnie aplikacja będzie starała się rozpoznać konkretny obiekt.

Nowoczesne sposoby identyfikacji obiektów

Jak wykorzystać zalety Gogle Lens?

Możemy oczywiście wykonać zdjęcie dowolnego przedmiotu, może być to przykładowo zdjęcie zrobione w sklepie, kiedy poszukujemy określonego towaru. Z pewnością często możemy wykonać także zdjęcia w restauracjach, barach, jeżeli będziemy chcieli uzyskać informacje na temat dania, które otrzymamy. Z pewnością jest to na aplikacja, która daje nam obecnie bardzo wiele możliwości. Dodatkowo możemy także znaleźć autora książki, wiersza czy też zeskanować okładkę filmu, znaleźć go w wypożyczalni lub też sklepie internetowym. Google Lens służy do identyfikacji różnych przedmiotów, jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, możemy szybko otrzymać niewiele wyczerpujących informacji na temat przedmiotu, który nas interesuje. Może pełnić funkcję przewodnika na wycieczce, pomocnika podczas zakupów, czy też swoistej encyklopedii.

Google Lens możemy wykorzystać na naszym smartfonie, może być to także dodatek do przeglądarki, przykładowo Chrome. Obecnie aplikacja ciągle jest rozwijana, możemy identyfikować nie tylko pojedynczy obraz, ale także wiele obiektów z jednego zdjęcia. Przykładowo możemy wykonać obraz sklepu internetowego, sprawdzić nazwy poszczególnych produktów, następnie wyszukać je w innych sklepach, znaleźć najbardziej korzystną dla nas cenę. Oczywiście jest to rozwiązanie, które może dać nam wiele informacji w krótkim czasie, z pewnością warto zwrócić uwagę, iż obecnie telefony komórkowe posiadają aparaty o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu identyfikacja jest bardzo skuteczna.

Więcej na temat Google Lens możemy przeczytać na stronie https://kkmmedia.pl/wyszukiwanie-obrazem-czyli-google-lens-google-grafika/, z pewnością warto zainstalować aplikację, sprawdzić jej działanie. Może przydać nam się w najmniej oczekiwanym czasie, z pewnością będzie to bardzo dobry pomocnik w czasie zakupów czy też wielu codziennych sprawach.