Jak zwalczać chwasty w kukurydzy?


Musimy nauczyć się skutecznie walczyć z chwastami w kukurydzy, bo na pewno się tam pojawią. Można liczyć na to, że praktycznie, na co procent pojawi się w uprawach komosa biała.

To chwast, z którym każdy walczy. Jeśli wybiera się do tego skuteczne środki to łatwiej i szybciej pozbędziemy się problemów z chwastem. Problem w tym, że ten chwast jest cały czas przez okres wegetacyjny kukurydzy, dlatego trzeba z nim walczyć. O ile może obniżyć taki niepozorny chwast plony? Okazuje się, że może to być nawet siedemdziesiąt procent mniej. Trudno sobie wyobrazić taką sytuacje, że mamy znikome plony przy dużych nakładach.

Wystarczy, że obecnie w wielu miejscach borykamy się z suszą, która znacząco obniża nam plony, a do tego dochodzi jeszcze problem z tym chwastem. Niestety, ale to nie jedyny wróg, bo chwastów jest kilkadziesiąt i jeśli nie zadbamy ich zwalczanie to z upraw kukurydzy nic nam nie wyjdzie i trzeba będzie ten sezon spisać na straty. Nie można sobie na to pozwolić, dlatego trzeba walczyć z chwastami tak skutecznie jak tylko jest to możliwe.

Duży wybór herbicydów do kukurydzy

Na rynku znajduje się bardzo duży herbicydów, które można będzie wykorzystać na polu kukurydzy. Trzeba tylko sprawdzić, jakie mamy chwasty. Wtedy dokładnie sprawdzamy, jakie składniki są potrzebne w herbicydach i takich szukamy. Dzisiaj szukać można wszystkiego przez Internet, dlatego na pewno oszczędzimy bardzo dużo czasu. Nie wybieramy czegoś, co nie jest przewidziane dla kukurydzy, bo możemy tylko zaszkodzić plonom. My chcemy zaszkodzi chwastom i mają z naszego pola zniknąć. Wystarczy zrobić oprysk zgodnie z instrukcją, a wtedy chwasty kukurydza znikną. Oczywiście nie na stałe, bo chwasty są bardzo żywotne. Niewiele im trzeba żeby zaczęły rosnąc na nowo, dlatego trzeba sprawdzać na bieżąco, co się dzieje. Sami widzimy, że jeśli nic nie zrobimy to straty będą ogromne i bardzo kosztowne. Warto inwestować w herbicydy o odpowiednim składzie. W ten sposób zyskamy bardzo dużo i nasze plony będą bardzo duże.