Dbaj o sadzonkę konopi aby wyhodować zdrową roślinę


Kiedy uprawiasz konopie na własny użytek, chcesz, aby twoje rośliny były silne i zdrowe na każdym etapie procesu uprawy, od momentu posiania ziaren, aż do zbiorów.

Etap sadzonki może być szczególnie wrażliwym czasem w procesie wzrostu rośliny. Sadzonka konopi potrzebuje odpowiednich zbiegów pielęgnacyjnych, aby wyrosnąć na zdrową, dojrzałą roślinę.

Dbaj o sadzonkę konopi aby wyhodować zdrową roślinę

Konopie Mazar Dutch Passion nie są łatwe do wyhodowania

Proces uprawy konopi składa się z czterech kluczowych etapów, a mianowicie etapu kiełkowania nasion, etapu sadzonki, etapu wegetatywnego i etapu kwitnienia. Gdy nasiona konopi wykiełkują i zostaną umieszczone w podłożu, zaczynają zakorzeniać się w glebie, gdy łodyga rośnie w górę, wypuszczając dwa pierwsze liście, które pomagają roślinie wchłaniać światło i dalej się rozwijać. Gdy roślina rośnie, zaczyna wytwarzać więcej liści wachlarzowych, a te liście rozwijają prążkowane krawędzie, które natychmiast rozpoznasz jako roślinę marihuany. Im więcej liści rośnie, tym bardziej rozwijają się, aż w końcu roślina jest w pełni rozwinięta, a każdy liść osiąga maksymalną liczbę krawędzi, która może wynosić od 5 do 10 na jeden liść.

Etap sadzonki jest niezwykle ważną częścią procesu uprawy, a ponieważ roślina konopi jest wciąż młoda i delikatna, odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna, jeśli chcesz wyhodować zdrową i dojrzałą roślinę. Sadzonka marihuany potrzebuje przestrzeni do wzrostu, ale zbyt dużo miejsca i zbyt mało miejsca może zarówno stwarzać problemy dla rośliny. Jeśli spróbujesz wyhodować sadzonkę w zbyt dużym pojemniku, system korzeniowy nie będzie w stanie wchłonąć całej wody z gleby. Jeśli zaczniesz hodować sadzonkę w zbyt małym pojemniku, korzenie nie będą miały miejsca na rozszerzenie i zaczną się owijać wokół siebie, co również wpłynie na ich zdolność do wchłaniania wody.

Wiele osób wybiera do hodowli gatunek konopi mazar dutch passion, nie jest on jednak odpowiedni dla osób początkujących ze względu na duże wymagania, Jeśli zauważysz jakiś problem z rośliną, może to być wynikiem zbyt dużej lub zbyt małej ilości składników odżywczych lub wody, niewłaściwej temperatury lub wilgotności powietrza. Będziesz musiał dostosować swoją strategię uprawy, aby wspierać zdrowy wzrost rośliny.