Jak odnowić karoserię auta?


Firmy zajmujące się usługami blacharskimi, detailingowymi czy też lakierniczymi, potrzebują z pewnością odpowiedniego sprzętu.

Wielu z nich używa pistoletów lakierniczych, które pozwalają na równomiernie nałożenie lakieru na powierzchnię karoserii auta. Dzięki temu możemy odnowić auto po wypadku, możemy lakierować cały pojazd lub też jego wybrane elementy.

Jak odnowić karoserię auta?

Profesjonalne pistolety lakiernicze SATA

Pistolet lakierniczy posiada specjalną dyszę, która rozpyla lakier pod odpowiednim ciśnieniem, są to bardzo drobne kropelki, które układają się na matowej powierzchni tworząc cienką warstwę lakieru. Oczywiście pistolet jest urządzeniem wielokrotnego użytku, możemy po wyczyszczeniu użyć go do lakierowania innego auta, wykorzystać inny kolor. Pistolety lakiernicze działają w ten sposób, że są zasilane przez kompresor, dzięki czemu możemy uzyskać stałe ciśnienie. Możemy wybrać pistolety niskociśnieniowe, które natryskują lakier na dużą powierzchnię, lub też pistolety wysokociśnieniowe, które bardziej skupiają lakier. Każdy pistolet lakierniczy powinien posiadać także zbiornik, mogą to być zbiorniki plastikowe, które dokręcamy na górze lub też na dole pistoletu lakierniczego.

Jednym z producentów wysokiej jakości pistoletów lakierniczych jest SATA, może zaoferować pistolety o różnych rodzajach ciśnienia, może być to przykładowo system HVLP, rodzaj dyszy O. W tym przypadku pojemność zbiornika jest zazwyczaj standardowa, wynosi około 600 ml. Warto zwrócić uwagę, iż pistolety lakiernicze mogą różnić się zużyciem powietrza, które wynosi od 400 do 500 litrów na minutę. Nowoczesne pistolety lakiernicze są ciche, można lakierować nimi różne powierzchnie. Ważną zaletą każdego pistoletu lakierniczego jest możliwość natrysku równomiernego, odpowiednia atomizacja lakieru pozwala na noszenie go w celu uzyskania jednolitej powierzchni.

Pistolety lakiernicze SATA możemy zakupić na stronie https://grupaurban.pl/product-category/producenci/sata/, dostępne są różne modele, które mogą znaleźć profesjonalne zastosowanie w lakierniach, serwisach samochodowych. Pistolety tego typu mogą być wykorzystywane przy lakierach o różnej lepkości, warto pamiętać o zalecanym ciśnieniu pracy, dzięki czemu uzyskamy spójny i jednolity strumień.