Zakopane wywołuje emocje


Zakopane na mapie naszego kraju jest miejscem bardzo specyficznym.

To najbardziej znany na południu kraju naszego pięknego kraju miasto wywołuje w każdym jakieś skojarzenia i emocje. Trudno chyba byłoby znaleźć osobę która nie słyszała o tej miejscowości i o legendarnych korkach, które tworzą się na sławnej Zakopiance. Dla wielu osób Zakopane jest miejscem niezbyt przyjemnym, zdecydowanie przereklamowany mym, miejscem które wcale nie jest fajne i jego najlepsze czasy Dawno już minęły. Wiele osób również uważa, że Zakopane to tylko i wyłącznie produkcja pieniędzy dla górali. Osobiście jednak wcale tak nie uważam i myślę, że jest inaczej. Jeżeli ktoś raz odwiedził Zakopane, to w większości wypadków Chcę tam wrócić ponownie w innym czasie. Będąc w Zakopanem zimą myślimy o tym, aby wrócić tam latem. Jeżeli odwiedzimy Zakopane latem – to marzymy o tym, aby zobaczyć je zimą i ośnieżone stoki.

Zakopane wywołuje emocje

Jedno jest pewne, obojętnie kiedy nie przyjedziemy do Zakopanego czy będzie to śnieżna zima czy też upalne lato w tym mieście nie będziemy się nudzić.

Latem warto jest odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów u nas wybrać się kolejką na Kasprowy Wierch. Kolejka na górę jedzie 20 minut a my w tym czasie możemy podziwiać bajeczne widoki. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić zarówno zimą jak i latem jest Gubałówka. Jeżeli jest dobra widoczność to otwiera się przed nami przepiękna panorama Tatr z leżącym u podnóża Zakopanem. Oczywiście Kolejnym kultowym miejscem które odwiedza wielu turystów jest centrum miasta czyli Krupówki. Znajdziemy tam wiele restauracji, sklepów z pamiątkami oraz stoisk z oscypkami. Krupówki są takim miejscem, że zawsze coś się tam dzieje. Jeżeli chodzi o typowe atrakcje turystyczne to jeszcze warto zobaczyć skocznię narciarską jaką jest Wielka Krokiew. Co oczywiście nie są wszystkie atrakcje z miasta. Bez względu na to kiedy przyjedziemy i na zwiedzanie jakich atrakcji się nastawiamy powinniśmy odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie nocleg. Jeżeli tego nie zrobimy może się okazać że nie będziemy mieli gdzie spać. Ja osobiście polecam poszukiwanie noclegów na stronie apartamenty Zakopane gdzie jest bardzo szeroki wybór. Można tam również znaleźć noclegi za które należność można zapłacić za pomocą balonu turystycznego, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób jadących na ferie z dziećmi.