Specjalistyczny outsourcing


Outsourcing IT, a w szczególności usługa tworzenia oprogramowania, to sprawdzony sposób dla firm technologicznych na zwiększenie produktywności, skrócenie czasu opracowywania nowych rozwiązań i ogólne utrzymanie przewagi nad konkurencją.

Wybór odpowiedniego partnera to coś innego niż wybór produktów w sklepie spożywczym. Wymaga wiedzy, czasu i starannego przemyślenia zasad outsourcingu. Kiedy wybieramy firmę, która ma wykonać dla nas oprogramowanie powinniśmy bardzo dokładnie określić wszystkie cele. Jest to najważniejsza rzecz, jaką firma może zrobić przed zawarciem umowy z jakimkolwiek dostawcą usług outsourcingowych. Właściwe cele to konkretne zadania jakie stawiamy przed naszym oprogramowaniem. W umowie należy bardzo dokładnie określić jakie funkcjonalności powinno posiadać oprogramowanie. Dostawca usługi potrzebuje dokładnych wytycznych. Na firmie która wykonuje zlecenie spoczywa obowiązek utrzymania wysokiego standardu jakości. Wybór dostawcy outsourcingu to inwestycja w czas i zasoby.

Firmy wybierają outsourcing IT, ponieważ nie muszą zatrudniać specjalistów IT w swojej firmie do wykonania pojedynczego projektu.

Doświadczony dostawca usług outsourcingowych ma nie tylko pracowników, ale także wypracowane całe podejście do pracy. Po określeniu wymagań co do projektu, możemy także określić osobę która będzie kontaktowała się z wykonawcą, i odpowiadała na pytania czy też kontrolowała postęp prac. Firmy które wykonują dla nas prace mają opracowane systemy kontroli jakości produktu, posiadają rozległą wiedzę na temat programowania jak też nad odpowiednim nadzorem i prowadzeniem tego rodzaju prac. Posiadają także odpowiednich testerów, którzy będą czuwali nad poprawnością działania oprogramowania na każdym etapie jego powstawania, W Polsce znajdziemy wiele firm oferujących tego rodzaju usługi, z pewnością outsourcing IT w Warszawie prowadzi wiele wykwalifikowanych i doświadczonych firm, którym możemy powierzyć pracę nad naszym oprogramowaniem.