Chłodnia do przechowywania pomidorów


Kiedy w czasie zbiorów w gospodarstwie rolnym zbierze się duża nadwyżka warzyw i owoców część przechowywana jest w chłodni.

Może się tak przydarzyć w sytuacji kiedy mamy zakontraktowany odbiór pewnej ilości, natomiast rok był bardzo udany. Przechowywanie owoców w chłodni pozwala także przetrzymać je przez dłuższy czas aby potrzymać za nie wyższe stawki. Jak wiadomo owoce będą najtańsze w czasie zbiorów, natomiast z czasem mogą podrożeć. Trzeba je jednak będzie przechować, w specjalistycznej chłodni.

Zbudowanie specjalistycznej chłodni trzeba powierzyć doświadczonej firmie, ponieważ nie będzie to łatwe zadanie i w przypadku tego rodzaju budynku należy brać pod uwagę wiele czynników. Z pewnością chłodnia musi zostać bardzo dobrze odizolowana, dzięki temu zużyjemy mniej energii potrzebnej do utrzymania w środku niskiej temperatury. Najczęściej wykorzystuj się do tego celu styropian, ale także można skorzystać z pianki izolacyjnej, które dostaje się we wszystkie niedostępne miejsca. Jest to bardzo istotne aby temperatura nie spadała, dlatego też potrzebny będzie wysokiej klasy niezawodny agregat.

Jest to urządzenie który działa bardzo podobnie to agregatów w naszej lodówce, jednak jest on dużo bardziej wydajny.

Zachowanie właściwej wilgotności w chłodni jest bardzo istotną rzeczą. Nie można pozwolić aby nasze warzywa i owoce nie wysychały, mogą stracić wówczas na wadze. Ważna jest także odpowiednia wentylacja,. Powietrze powinno krążyć między półkami i skrzynkami, z tego powodu nie powinno się także stawiać skrzynek zbyt blisko ściany. Z pewnością przechowywanie pomidorów w chłodni pozwoli na długi czas zachować ich świeżość, jednak trzeba przechowywać je prawidłowo. W zależności od odmiany nadają się lepiej lub gorzej do trzymania w niższej temperaturze. Trzeba zatem dokładnie określić jaka odmiana ma być przechowywana. W chłodni można oczywiście wykonać kilka różnych pomieszczeń z różną temperaturą, dla różnych odmian pomidorów.