W jakim celu stosuje się oświetlenie awaryjne w budynkach


Światło regularnie wskazuje nam drogę poruszania się, ale w biznesie może dosłownie oznaczać różnicę między sytuacją bezpieczną, a skrajnie niebezpieczną.

Oświetlenie awaryjne można łatwo przeoczyć jako istotny element, ale powinno się znajdować we wszystkich budynkach komercyjnych. Nie tylko kieruje nam drogę, światło awaryjne ma również inne zalety. Oświetlenie może zawieść z wielu powodów, ale jeśli zdarzy się, że zgaśnie podczas burzy i podczas godzin pracy, wydajność Twojej firmy z pewnością spadnie. Oświetlenie awaryjne, o ile jest odpowiednio zainstalowane i konserwowane, działa zawsze, nawet gdy zgasną główne światła. Zainstalowania oświetlenia awaryjnego wymaga pewnego wkładu finansowego, ale inwestycja ta może szybko się zwrócić. Chociaż nie jest to gwarantowane, może się okazać, że niektóre opłaty dla firm nieznacznie spadną po zainstalowaniu oświetlenia awaryjnego. Ponadto, jeśli główne lampy zgasną, możesz zmniejszyć liczbę godzin pracowniczych utraconych z powodu braku produktywności. W przypadku zdarzenia wymagającego ewakuacji mieszkańców czy pracowników, oświetlenie awaryjne zapewni ludziom bezpieczne dotarcie do wyjść.

Jeśli w jakimś budynku publicznym widziałeś znaki oznaczające wejścia, wyjścia, czy schody, są one zasilane przez oświetlenie awaryjne i wskażą również drogę ewakuacji.

To największy atut takiego oświetlenia, jeśli wystąpią przerwy w dostawie prądu i budynek pozostanie nieoświetlony. Jak wspomniano w pierwszej korzyści, lampy awaryjne oznaczają, że budynek nigdy nie będzie pozostawiony całkowicie bez oświetlenia. Jeśli zdarzy się awaria zasilania, produktywność firmy nie powinna spaść tak bardzo, ponieważ pracownicy nie będą przebywać w całkowitej ciemności. Nowoczesne systemy oświetlenia awaryjnego są zwykle zasilane w technologii LED. Diody LED są bardziej odporne i energooszczędne, a co za tym idzie, mają dłuższą żywotność niż żarówki tradycyjne. Diody LED zapalają się szybko i można je często włączać i wyłączać bez powodowania uszkodzeń w systemie oświetlenia.