Na czym polega herbicydowa ochrona kukurydzy?


W rolnictwie w celu optymalizacji plonów bez uszkadzania roślin, i dla zaspokojenia zapotrzebowania na wyżywienie stale rosnącej globalnej populacji, powszechnie stosuje się środki ochrony roślin.

Tego typu preparaty agrochemii mogą służyć do zwalczania owadów, chorób czy chwastów na polach roślin uprawnych. Aby dodać dodatkową warstwę ochrony przed szkodnikami i chwastami, rolnicy stosują środki ochrony roślin na swoich uprawach, próbując zmaksymalizować swoje plony.

Na czym polega herbicydowa ochrona kukurydzy?

Odpowiednia herbicydowa ochrona kukurydzy odniesie rezultaty

Preparaty chwastobójcze, stosowane jako herbicydowa ochrona kukurydzy, mogą być stosowane w postaci oprysku doglebowego lub nalistnego. Możemy również herbicydy stosować przedwschodowo, jeszcze zanim kukurydza wzejdzie z gleby. Mamy w ten sposób większe szanse na zwalczenie chwastów, które mogłyby zakłócić prawidłowy rozwój i wzrost roślin uprawnych. Kukurydza jest sadzona w szerokich rzędach, zatem jest to uprawa niezwykle podatna na pojawienie się chwastów we wczesnej fazie wzrostu rośliny.

Uprawa roślin ma na celu przekształcenie jak największej ilości energii słonecznej w żywność poprzez fotosyntezę. Środki ochrony roślin odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu, że rośliny uprawne mogą posiadać maksymalną możliwą powierzchnię zielonych liści do fotosyntezy, zamiast utraty ich powierzchni przez szkodniki i choroby, jak również zakłócanie wzrostu przez chwasty. Herbicyd jest to substancja lub mieszanina substancji, które są chemicznie, biologicznie lub fizycznie wykonane w celu niszczenia i zwalczania chwastów na polach. Chwasty konkurują w uprawami nie tylko o słońce i miejsce, ale również wodę i składniki odżywcze, należy je zatem zwalczać, aby uzyskać zadowalające plony.

Ważne jest, aby wiedzieć, że chwasty mogą z czasem uodpornić się na działanie herbicydów, należy zatem zastosować inną herbicydową ochronę kukurydzy. Więcej informacji i porad na ten temat znajdziemy na stronie https://zwalczamychwasty.pl/kukurydze-warto-odchwascic-szybko/, gdzie dowiemy się, jak ochronić kukurydzę przed chwastami już na wczesnym etapie jej rozwoju. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kukurydza jest dość wrażliwa na obecność chwastów na polu.