Loft w stylu poddasza zyskuje coraz większą popularność jako sposób urządzania wnętrz.
Charakteryzuje się on wieloma specyficznymi atrybutami i detalami. Niektóre meble mają specjalną konstrukcję i fakturę. Tak ważny element każdego pokoju, jak stół w tym stylu, ma szczególne cechy i wygląd. Aby poprawnie wybrać taki mebel w stylu loft, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym odpowiedni projekt i materiał.
Stół w stylu loft odróżnia się od innych koncepcji projektowania wnętrz
Praktyczność jest główna cecha stylu loft. Stół powinien przede wszystkim koncentrować się na długiej żywotności i małej podatności na wpływy zewnętrzne. Powinien być solidną konstrukcją, nawet jeśli jest to tylko kwestia wystroju, ponieważ w sercu koncepcji loftu leży prostota i fundamentalny charakter każdego produktu. Niezależnie od tego, jaki projekt posiada stół w stylu loft, nie powinien on powodować dyskomfortu i ograniczać pozycji, w jakiej użytkownik siedzi przy stole. W tym stylu wystroju wnętrz dobrze widziane jest wdrażanie nie tylko podstawowych, ale również dodatkowych funkcji. Nawet jeśli stół pełni głównie rolę dekoracyjną, jego powierzchnia powinna być gładka i stabilna.
W stylu loft priorytetem są naturalne materiały, z których wykonane są meble. Oprócz wykorzystania naturalnych surowców istnieje również projekt blatu z pewną dozą celowej niedokładności. Nie ma to wpływu na prezentację produktu, ale wręcz uzupełnia ogólną atmosferę pomieszczenia urządzonego w tym stylu. Ideą loftu jest surowość z niewielką dozą zaniedbania, powinniśmy unikać dużej liczby akcesoriów. Często meble biorą udział w zagospodarowaniu przestrzennym pomieszczenia, dlatego wielkość i kształt stołu w stylu loft należy często dobierać w oparciu o tę dodatkową funkcję, którą będzie pełnić.
Swoboda formy, jaką prezentuje stół w stylu loft, może być wykonana przy użyciu znanych linii i kształtów geometrycznych, a także w bardziej skomplikowanych i nietypowych połączeniach. Rzadko zdarza się, aby stół w stylu loftu był przysunięty do ściany lub stał w kącie. Zajmuje albo centralną pozycję w pokoju, albo zajmuje wolną pozycję w określonej części pokoju, jeśli nie służy do podziału na strefy.