Jak zabrać dzieci do ogrodu?


Na długo, na długo przed pojawieniem się megamarketów oferujących dwa tysiące różnych rodzajów żywności, ludzie byli całkowicie samowystarczalni i uprawiali własne produkty na utrzymanie.

W dzisiejszych czasach, niezależnie od tego, czy chodzi o zdrowie, czy o zaoszczędzenie pieniędzy, ludzie wracają do dawnych czasów ekologicznego ogrodnictwa. Przeczytaj te wskazówki i dowiedz się, jak zostać wspaniałym ogrodnikiem.Pamiętaj o napowietrzeniu gleby. Poluzowanie lub przebicie gleby zwiększy przepuszczalność powietrza i penetrację wody. Napowietrzanie może być tak proste, jak przewracanie ziemi za pomocą kielni lub, w przypadku trawników, robienie małych dziur w trawie. Można to zrobić za pomocą napowietrzacza, widelca ogrodowego, a nawet chodząc po trawie w butach do golfa z kolcami. To dostarcza tlen do korzeni i promuje zdrowy nowy wzrost.Bądź realistą, jeśli chodzi o rodzaje roślin, które możesz uprawiać w swoim ogrodzie. Jeśli dana roślina zawiodła cię w przeszłości, nie próbuj jej ponownie. Potrzebujesz odpowiedniego rodzaju klimatu, gleby i stosunku słońca do cienia dla niektórych roślin. Jeśli go nie masz, żaden wysiłek nie sprawi, że te rośliny odniosą sukces. Realistyczny wybór zwiększy Twoje plony, jednocześnie zmniejszając wysiłek.Gotowy kompost można namoczyć w wodzie, aby stworzyć mocny napar do różnych potrzeb ogrodniczych! Ta kompostowa herbata staje się roztworem wysokobiałkowym, bogatym w niezbędne składniki odżywcze, które można wykorzystać do dokarmiania dolistnego, przydomowego ogrodu, a nawet roślin, które trzymasz w pomieszczeniach. Kolejna zaleta kompostu, którą możesz dobrze wykorzystać!Nie kupuj doniczek. Komercyjne działki roślinne z centrum ogrodniczego mogą być bardzo drogie, od 5 do 100 USD. Każdy pojemnik z kilkoma otworami spustowymi wybitymi w dnie może służyć jako doniczka, więc aby zaoszczędzić dużo pieniędzy, zacznij recykling pojemników na żywność już dziś.Zwróć uwagę na temperatury w swoim ogrodzie. Kiedy jest wcześnie lub późno w sezonie istnieje szansa, że ​​Twoje rośliny będą narażone na mróz. Jak zabrać dzieci do ogrodu?

Mroźne temperatury spowodują śmierć wielu roślin, a niektóre żyjące nie będą produkować na takim poziomie, jaki miałyby w innym przypadku.Jeśli wybierasz się do ogrodu wokół domu, upewnij się, że nosisz odzież ochronną.

Jeśli podczas pielęgnacji trawnika nosisz solidne buty, długie spodnie i okulary ochronne, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz zraniony podczas prac na podwórku.Rozprowadź trochę organicznej ściółki, o wartości około dwóch cali, w każdej roślinie warzywnej i wokół niej. Chochoł zatrzyma wodę, dzięki czemu nie będziesz musiał tak często podlewać swoich roślin. Zapobiegnie również pojawianiu się chwastów wokół twoich roślin. Każdy ogrodnik doceni wyrywanie mniejszej ilości chwastów.Jesień to pora roku, aby zacząć sadzić cebulki, które wytwarzają piękne kwiaty zwiastujące początek wiosny. Tego rodzaju wiosenne kwiaty są łatwe w uprawie i mogą nagrodzić Cię wieloletnimi wspaniałymi kwiatami. Cebule te należy sadzić na kilka tygodni przed pierwszym twardym mrozem, aby ich system korzeniowy rósł i mogły przetrwać mroźną zimę.Stwórz nocny ogród, dodając oświetlenie zewnętrzne. Z ogrodu należy korzystać o każdej porze dnia. Łatwo oświetlić swoje podwórko oświetleniem działającym na energię słoneczną lub elektryczną. Kilku producentów produkuje światła wszystkich projektów do użytku na zewnątrz, które są dostępne w różnych cenach, aby pasowały do ​​każdego budżetu.Istnieje wiele powodów, dla których można chcieć pójść w przeciwnym kierunku niż nowoczesna technologia i techniki uprawy. Niezależnie od powodów, możesz skorzystać z tych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa, aby wyhodować jedne z najlepszych produktów swojego życia. Skoncentruj się na tym, czego się tutaj nauczyłeś i zastosuj te taktyki.