Czy folię ochronną można naklejać tylko na lakier?


Obecnie coraz większa liczba kierowców chce odpowiednio chronić swoje samochody przed uszkodzeniami, dlatego rozważają nałożenie na swój pojazd folii ochronnej do lakieru.

Dzięki takiej specjalnej folii zapewniasz nadwoziu auta niezrównaną ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami środowiskowymi, pomagając chronić piękną i błyszczącą farbę. Ale lakierowane powierzchnie samochodu to nie jedyne części, które mogą skorzystać z wysokiej jakości folii ochronnej.

Czy folię ochronną można naklejać tylko na lakier?

Czy oklejanie samochodu we Wrocławiu jest odpowiednim rozwiązaniem

Reflektory oczywiście znajdują się z przodu samochodu, i tak samo jak maska i zderzaki są podatne na uszkodzenia i zarysowania powstające w trakcie jazdy. Tego typu uszkodzenia mogą zarówno osłabić ich działanie, jak i zepsuć ich wygląd. Folia ochronna chroni reflektory przed odpryskami kamieni, żwiru i przyklejaniu resztek zaschniętych owadów. Podczas gdy wszystkie części zewnętrzne pojazdu mogą zostać uszkodzone przez słońce, poliwęglany reflektorów są szczególnie podatne na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Rezultatem jest to, co widzisz w każdym innym samochodzie, przechodząc przez parking, a mianowicie zamglone reflektory.

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego tak ważna jest ochrona reflektorów przed odpryskami lub promieniami UV. Jest to ważne po pierwsze, ponieważ polegasz na wydajności swoich reflektorów. Po zmroku reflektory są prawdopodobnie najważniejszym elementem bezpieczeństwa twojego pojazdu, co oznacza, że odpowiedzialny kierowca nie będzie zaniedbywał utrzymywania reflektorów w dobrym stanie. Dodatkowo zamglone i zaniedbane psują ogólne wrażenie i wygląd samochodu. Większość marek samochodów można rozpoznać po prostu po ich reflektorach. Dlatego jeśli zależy ci na zachowaniu stylu swojego pojazdu, powinieneś zainwestować w ochronę reflektorów przed nieestetycznymi uszkodzeniami.

Zanim jednak zdecydujesz się na założenie dodatkowego filmu na reflektory, warto porozmawiać z doświadczonym technikiem, który wykonuje oklejanie samochodu Wrocław. Wysokiej jakości folie są zaprojektowane tak, aby przepuszczać ciepło i światło, aby uniknąć uszkodzeń cieplnych i zmniejszonej widoczności, jednak nie każdy rodzaj folii można zakładać na reflektory.