Ogrodniczki robocze męskie czy spodnie do pasa męskie – co wybrać?


Spodnie robocze dla mężczyzn można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na spodnie ogrodniczki, czyli z szelkami, a także spodnie do pasa. Na co warto się zdecydować? Porównujemy te dwa modele!

Dzięki spodniom roboczym pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki jeszcze wygodniej i bezpieczniej. Właśnie dlatego każdy pracodawca powinien pamiętać o tym, by zaopatrzyć swoich pracowników w odpowiednie ubrania robocze, gdy wymaga tego stanowisko pracy. Czy w takim przypadku lepiej zdecydować się na ogrodniczki, a może spodnie do pasa?

Spodnie robocze ogrodniczki – zalety i wady

Tego typu spodnie posiadają specjalny panel przedni, często z praktycznymi kieszonkami, a także regulowane szelki. Fason ogrodniczek sprawdza się na różnych stanowiskach pracy, lecz na niektórych pracownicy doceniają go bardziej od spodni do pasa.

Z względu na obecność szelek spodnie ogrodniczki bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie pracownik musi często zmieniać pozycje, na przykład pracuje schylony, na kolanach, na plecach. Wtedy spodnie te zapewniają stała wygodę – nie opadają i nie wymagają podciągania do góry. Nie narażają też pracownika na kłopotliwe sytuacje.

Z drugiej strony wiele osób nie przepada za ogrodniczkami i wskazuje, że nie są one komfortowe ze względu na panel i szelki. To jednak kwestia indywidualna.

Spodnie robocze to pasa – zalety i wady

W tym przypadku spodnie nie posiadają panelu i szelek i kończą się na pasie. Posiadają szlufki, dlatego pracownik może zakładać do nich pasek, gdy tego wymaga. Oczywiście, można też nosić do nich szelki, gdy pojawia się taka potrzeba.

Dla wielu pracowników spodnie do pasa są wygodniejsze, lecz wtedy, gdy praca wymaga częstego zmieniania pozycji, spodnie te także mogą opadać. Oczywiście, jest to w dużej mierze kwestia fasonu oraz dopasowania.

Zatem zarówno spodnie ogrodniczki robocze męskie, jak również spodnie do pasa posiadają określone zalety i wady. Warto zatem dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb, aby praca odbywała się bezpiecznie i komfortowo w każdych warunkach!